شبکه های اجتماعی

aparat

ده چیز که انسانهای موفق هرگز تکرار نمی کنند

  • 20 آبان 1395
  • 623
  • 0

 " همه ا اشتباه می کنیم ولی انسانهای موفق کسانی اندکه از اشتباههای خود درس بگیرند " ( هنری کلاو )

" هرگز به عقب برنگردید " این به چه معناست . دکتر هنری کلاو روانشناس بالینی و نویسنده کتاب " ده چیز که افراد موفق هرگز آن را انجام نمی دهند "  با بررسی زندگی افراد موفق بدین نتیجه دست یافته است که علت اصلی و مسلم موفقیت افراد موفق در زندگی و تجارت آنها یک چیز است و آنها هیچ وقت برای انجام امور ونیل به اهداف روش قدیمی خود را که منجر به شکست شده است را پیش نمی گیرند .

دکتر کلاو می گوید سالها پیش یک تصمیم اشتباه تجاری مرا وارد مشاوره ای با راهنمای خود کرد . من یک تجربه ارزشمند از یک راه سخت و دشوار کسب نمودم و او به من این اطمینان قلبی را داد که من یک تجربه بد ست آورده ام و نباید بازگشت به عقب داشته باشم و اشتباهم را تکرار کنم.

من نمیدونستم بیداریهای مهمی که آدمهای موفق تجربه می کنند که برای همیشه نحوه عملکردشون رو عوض می کند چه چیرهایی هستند من به مطالعه در این مورد پرداختم و آنها را سالها را مورد بازبینی قرار دادم .

اگر چه زندگی و  تجارت  درسهایی زیادی به ما می دهند. دکتر کلاود 10 درگاه و راه یادگیری که نقش اساسی در یادگیری دانش ایفا می کند را بررسی کرده است .

مردمان موفق هرگز دوباره :

1-به چیزی که کاربرد نداشته باشد برنمی گردند

هر شغل یا رابطه ی شکست خورده ای که به دلیل خوبی خاتمه یافته است ما نباید دوباره به سمت آن برگردیم به جز مواردی که نتایج متفاوتی داشته اند

2-انجام اموری که نیازمند آن است که فرد تبدیل به شخص دیگری شود

دست به هرکاری که می زنیم باید از خود بپرسیم آیا من برای این کار مناسبم و آیا این کار روح مرا قانع و راضی می کند بهتر است جواب قانع کننده ای برای این سوال داشته باشیم  و یا دلیلی مناسب برای ادامه آن پیدا کنیم

3- تغییر دادن کسی

وقتی شما می دانید کسی را نمی توانید به انجام اموری وادار کنید به اوآزادی و این اجازه را می دهید که عواقب  نتایج کار خود را تجربه کند و در عین حال آزادی خودتان رابدست می آورید .

4- اعتقاد به اینکه آنها می توانند هرکسی را خشنود سازند

هنگامی که شما متوجه شوید هرکسی را می توان خشود ساخت زندگی هدفمندی خواهید داشت و برای شادی مردمان درست تلاش خواهید کرد

5-انتخاب مسیرهای زودبازده به جای مسیرهای دیر بازده

چیزی که افراد موفق می دانند اینست که آنان چیز یا هدفی را انتخاب می کنند که مشقت در بازه زمانی محدود را داشته باشد . آنها خود را درگیره بازه مشقت نمی کنند زیرا می دانند سود آن در در دراز مدت است. پیروی از این قانون تفاوت اصلی انسانهاس موفق و ناموفق در زندگی شخصی و حرفه ای می باشد

6- صادق بودن چیز یا کسی که بی عیب به نظر می اید

این طبیعی که ما به سمت چیزها یا مردمان والا کشیده شویم . ما عالی بودن را دوست داریم و همیشه در جستجوی آن هستیم .بهتر است که ما به دنبال افرادی که در کارشان بهترینند و یا کارکنانی که بهترین اجرا کننده اند و قرار ها با افراد خاص ، دوستانی به مانند ستاره و کمپانی های برتر باشیم. اما کسی یا چیزی خوب به نظر می رسد که صادق باشد.دنیا کامل نیست و هیچ چیز و هیچ کس بدون عیب نیست .اگر انها آن شکلی ( بدون نقص ) خودشان را نشان دهند آنها را سریع از خود دور کنید.

7-چشمانتان را در مقابل تصاویر بزرگ قرار دهید ( بزرگ بیندیشید )

وقتی بزرگ اندیش باشیم  بهتر و فعالتر عمل می کنیم. برای افراد موفق هیچ اتفاقی کل ماجرا نیست برنده ها همیشه این را بیاد دارند.

8- از یاد بردن انجام امور با پشتکار

مهم نیست چیز خوب از نگاه بیرون چگونه باشد تنها با یک نگاه عمیق و صادقانه و با پشتکار می توانیم دانش مورد لازم خود را بدست آوریم و به خودمان بستگی دارد.

9- شکست در پرسیدن آنها کجایند کجا می توانند خودشان را پیدا کنند.

یکی از بزرگترین تفاوت افراد موفق در زندگی ، عشق ، رابطه و تجارت اینست که آنها دائم از خود می پرسند نقش من در موقعیت فعلی چیست ؟ به عبارت دیگر آنها مرده نیستند حتی وقتی میمرند.

10- فراموش کردن اینکه درون و روان ما، موفقیت دنیای خارج را تعیین می کند.

یک زندگی خوب اغلب ارتباطات کمی با حوادث بیرون دارد ما اغلب به خاطر چیزی که در  درون مان وجود دارد راضی و خوشحالیم .تحقیقات این را نشان می دهند و زندگی درونی ما در ایجاد بسیاری ار وقایع خارجیمان نقش عمده ای دارد

و عکس آن هم صادق است مردمانی که خوشبختی و موفقیت را جای دیگر – به غیر درون خودشان – جستجو می کنند درواقع تقریبا همیشه به خاطر همین دلیل و دیگر دلایل مشابه این اشتباه را انجام می دهند.

هرفردی دچار خطا و اشتباه می شود حتی افراد موفق اما چیزی که افراد موفق را از دیگران بهتر می کند اینست که آنان روش های اشتباه را تشخیص می دهند و هیچ وقت آنها را تکرار نمی کنند . به اختصار می توان گفت آنها از اشتباهات خود و دیگران عبرت می گیرند.

چیزی که خوب به نظر می آید اینست که : محنت یا اشتباه غیرقابل اجتناب است اما تکرار آن وقتی می توانیم یاد بگیریم و راه دیگری انتخاب نمائیم قابل اجتناب نیست .  می خواهم اینطور بگویم که "ما به راههای جدید منتج به شکست نیاز نداریم ... همان اولی ها خوب کار می کنند " وظایف ما در تجارت و زندگی شاهدی برای آن است که آنها چه هستند ، و هرگز اشتباهات مان را تکرار نکنیم. 

ده چیز که انسانهای موفق هرگز تکرار نمی کنند

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi